Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Neden Biz ?

Yangın söndürme sistemleri ne kadar doğru tasarlanırlar ise o kadar başarılı olabilirler. Günümüz teknolojileri her ne kadar gelişmiş olsada ne yazıkki sektörel bazda değerlendirildiğinde bu teknolojilerin yerli yerince kullanılmadığını görmekteyiz.

Yangınlara doğru zamanda müdahele edilemediğinde hızla büyür ve kontrol edilemez hale gelebilir. Bu sebeple en doğru yangın kriterlerini belirlemek gerekir bunun için söndürme yapılacak alan en iyi şekilde analiz edilmeli ve en hızlı, doğru algılamayı yapan sistemler tercih edilmelidir. 

Tüm bu detayların yanı sıra "yangın" uzamanlık isteyen bir alandır, rast gele deneyimsiz kişilerce müdahalede edilmemeli ve mühendislik seviseyinde incelenmelidir.  Örnek olarak 20 derece de sabit tutmaya çalışılan bir veri merkezinde standart sıcaklık dedektörü kullanımı yapmak çok geç algılamaya sebebiyet verecektir, çünkü standart sıcaklık dedektörleri 58 derecede algılama yaparlar oysa korunan alan 58 dereceye ulaştığında (klima devrede ve 20 dereceye sabit tutmaya çalışıyor iken) korunan alan çoktan yanıp bitmiştir. Yangın söndürme sistemleri tasarlanır iken mutlak suret ile Karnough Haritası çıkartılmalı ve bu haritaya uygun algılayıcılar seçilmelidir.